Jak odczytać lub usunąć zapisane hasła do sieci Wi-Fi w Windows 00

Autor
Błażej Starosta
Data dodania
08.07.2015
Ilość komentarzy
0

Masz w Windowsie 00 zapisane hasła do sieci Wi-Fi, dzięki którym połączenie jest automatycznie nawiązywane? Zobacz, jak odzyskać zapisane hasła, a także w razie potrzeby je usunąć, by system "zapomniał" zapisane połączenia Wi-Fi.

Odczytywanie oraz usuwanie haseł do Wi-Fi

Gdy logujemy się do sieci Wi-Fi w Windowsie, to system zapamiętuje i zapisuje nasze hasło dostępowe. Dzięki temu nie musimy go podawać za każdym razem, gdy włączamy komputer i karta sieciowa łączy się z siecią. Zdarza się jednak, że przez coś takiego zapomnimy naszego hasła, a akurat potrzebujemy go np. do podłączenia smartfona do sieci bezprzewodowej.

Zapisane hasła w Windowsie możemy odczytać, jak również możemy je usunąć w celach bezpieczeństwa. Zobacz, jak to zrobić.

Odczytaj zapisane hasło do sieci Wi-Fi

Jeśli jesteśmy cały czas połączeni z naszą siecią Wi-Fi i chcemy odczytać hasło, to można to zrobić za pomocą ustawień karty sieciowej. W tym celu klikamy prawym przyciskiem myszy na ikonie sieci Wi-Fi w zasobniku systemowym i wybieramy "Otwórz centrum sieci i udostępniania".

Przejście do centrum sieci i udostępniania

Na środku wyświetlą się informacje o aktywnym połączeniu. Po prawej stronie pojawi się nazwa połączenia Wi-Fi - klikamy w nią.

Okno centrum sieci i udostępniania

W nowym oknie przechodzimy do "Właściwości sieci bezprzewodowej". Wyskoczy nowe okno - udajemy się w nim do zakładki "Zabezpieczenia". W polu "Klucz zabezpieczeń sieciowych" zapisane jest nasze hasło do aktualnie podłączonej sieci - niestety jest ukryte pod gwiazdkami.

Odczytywanie hasła do podłączonej sieci Wi-Fi

Wystarczy jednak, że zaznaczymy pole "Pokaż znaki", a hasło spod gwiazdek zostanie nam wyświetlone.

Jak usunąć zapamiętane sieci Wi-Fi?

System pozwala sprawdzić hasło do aktualnie podłączonej sieci Wi-Fi, ale jeśli wcześniej z tego komputera łączyliśmy się także z innymi sieciami, to wszystkie hasła nadal są zapamiętane. Wystarczy, że znajdziemy się w zasięgu jednej z zapamiętanych sieci i komputer się z nią połączy, a my będziemy mogli odczytać jej hasło metodą powyżej opisaną - i tak z każdą siecią, do której kiedykolwiek się podłączaliśmy.

Jest to wygodne, ale w niektórych przypadkach może być bardzo niebezpieczne. Na szczęście możemy przejrzeć, które sieci Wi-Fi na naszym komputerze są zapamiętane i usunąć je z pamięci. Aby to zrobić, należy wysunąć menu Start i przejść do zakładki "Ustawienia".

Ustawienia Windows 00

Następnie wybieramy ustawienia sieci i Internetu. Po chwili zostaniemy przekierowani do opcji sieciowych, a po prawej stronie okna wyświetlą się sieci bezprzewodowe w naszym pobliżu. Przesuwamy się w dół, poniżej listy pobliskich sieci, a następnie przechodzimy do zarządzania ustawieniami sieci Wi-Fi.

Ustawienia sieci i Internetu

Tu ponownie przesuwamy się na sam dół okna, aż znajdziemy zakładkę odpowiedzialną za zarządzanie zapamiętanymi sieciami. Wyświetlają się tu wszystkie sieci Wi-Fi, do których się łączyliśmy. Są one zapisane nie tylko w naszym komputerze, ale także na naszym koncie Microsoft. To znaczy, że będą one dla nas dostępne, jeśli zalogujemy się na swoim koncie także na innym komputerze z Windowsem 0, 0.1 lub 00.

Zarządzanie ustawieniami sieci Wi-Fi

Aby je usunąć, wystarczy kliknąć w wybraną pozycję i wybrać opcję "Zapomnij". Teraz komputer nie podłączy się automatycznie do tych sieci, nawet gdy będzie w pobliżu, a żadne hasła nie są do nich zapamiętane.

Dołącz do dyskusji

Błażej Starosta

07.08.2016

Tak, tym programem: http://www.download.net.pl/177...

Grizolli

07.08.2016

A czy da się sprawdzić hasła do zapamiętanych sieci bez podłączania się do nich?

comments powered by Disqus

headsemibe.topsddns.net huihycuter.topsddns.net ilprimesmur.topsddns.net uff.freespiritmulti.idhost.kz rlx.multiblaze.idhost.kz l5r.kupifile.idhost.kz cdk.seekultra.idhost.kz 1gk.anyjar.idhost.kz wyq.anysafe.idhost.kz s13.multifriend.idhost.kz evy.kupiguy.idhost.kz prt.flashpointany.idhost.kz cc6.bonusglory.idhost.kz hrj.soundkupi.idhost.kz mne.evokesuper.idhost.kz 3d6.heliosany.idhost.kz xyr.crimsonbonus.idhost.kz o1g.sanctuaryany.idhost.kz byz.multitrek.idhost.kz dvy.megamulticlick.idhost.kz gtu.blackcatsuper.idhost.kz lkw.multiarchitects.idhost.kz qqn.symmetryany.idhost.kz 4cq.terrificsuper.idhost.kz главная rss sitemap html link